MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ve Erteleme İşlemleri

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ve Erteleme İşlemleri http://ikbs.meb.gov.tr adresinden “Hizmet Analiz Modülü” üzerinden  yapılabilmektedir.

 

 Zorunlu hizmeti erteleneceklerden http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranacak evraklar:

 

1-Eşi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan ve http://ikbs.meb.gov.tr  sisteminde gözükenlerden evrak istenmemektedir. Ancak     İKBS Modülündeki onay işlemlerinin kabulü için görev yeri belgesi ve nüfus kayıt örneği taranmalıdır. 

2-Eşi, diğer resmi kurumlarda çalışanlar için görev yeri belgesi ve nüfus kayıt örneği  http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranmalıdır.

3-Eşi, özel sektörde  çalışanlardan aşağıdaki belgeler http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranmalıdır.

  a)Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinden alınacak görev yeri belgesi,

  b)Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinin çalışır durumda olduğunu gösterir, bağlı bulunduğu  vergi dairesinden veya ilgili meslek        teşekkülünden alınacak belge,

  c)Başvuru tarihinden itibaren geriye dönük son iki yıllık süre içinde sigortalı hizmeti olduğunu (360 gün sigortalı olmasına gerek yoktur, sigortalılık durumunu görmemiz açısından) ve sigortalılığının halen devam ettiğini gösterir belge.

 d) Nüfus Kayıt Örneği 

 

 

NOT: Aynı zamanda okul /kurum müdürlüklerince taranan evrakların asılları kontrol ve ilçe onay işlemleri ( 12-26 Nisan 2017) için görülecek ve öğretmenlerin özlük dosyasına konulmak üzere  Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Hizmetleri Atama Birimine ( 18 nolu odaya) elden teslim edilecektir. Teslim edilecek evraklara ek olarak okul/ kurum müdürlükleri aşağıdaki ekli linkte bulunan zorunlu hizmet erteleme dilekçesini ilgili öğretmenlerden alıp,  istenen belgelerle birlikte bir üst yazıyla göndereceklerdir. Üst yazı DYS´den gönderilecektir. Dilekçenin İKBS sistemine taranmasına gerek bulunmamaktadır.

 

Dilekçe İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız.

/meb_iys_dosyalar/2017_04/13140723_12160634_5-zorunlu_hzmet_Erteleme_dilekYesi.doc

 

TAKVİM:

Okul / Kurum Onay İşlemleri : 12-19 Nisan 2017
İlçe Onay İşlemleri               :  12-26 Nisan 2017 

 

İnsan Kaynakları Hizmetleri Atama Birimi

Necdet ŞEN
  Müdür a.
Şube Müdürü 

 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.