MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Ögretmen ve Öğrencilerimize İyi Tatiller Diliyoruz

Tüm Ögretmen ve Öğrencilerimize İyi Tatiller Diliyoruz

 “18 Eylül 2017’de başladığımız 2017-2018 eğitim öğretim yılının,  19 Ocak 2018 Cuma günü öğrencilerimize karnelerini vererek, yarıyıl tatiline başlamış olacağız. Yaklaşık 2 bin öğretmen ve 28 bin öğrenci on beş gün süreyle tatil yapacak. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Gelişen ve değişen dünyada, belirleyici rol üstlenip mazlumun ve mağdurun umudu olma özelliğini haiz, her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu Aziz Vatanın yarınları olan, sevgili gençler; millî ve manevi değerlerimizi özümsemiş, kendisine, çevresine, ülkesine ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmeniz için Bakanlığımızın tüm imkân ve gücü sizler için seferber edilmektedir. Sizler, sadece Türkiye’nin değil, tüm insanlığın umudu ve çaresi olmak üzere bir çalışma içerisinde olmalısınız. Bu uğurda öğretmenleriniz her daim sizinle birlikte olacaktır. Gayretiniz sürekli, hedefiniz büyük olsun inşallah.

4 ay süreyle bıkıp usanmadan okullarına devam eden, derslerini takip ederek  dönemi tamamlamış olan öğrencilerimizi kutluyorum.  Aynı zamanda çocuklarının eğitimi konusunda her türlü desteği veren ailelerimizi de bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere, yöneticilerimiz ve diğer eğitim çalışanlarını,  öğrencilerimizin eğitimi için sarf ettikleri çabadan dolayı  kutluyorum.

“ÖĞRENCİLER TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ GEZİP GÖRSÜNLER VE AİLE BÜYÜKLERİNİ ZİYARET ETSİNLER.”

Tatilde öğrenciye ödev verilmemesi tatilin amacı gereğidir. Öğrenci ödevlerini okul zamanında yapmalı, dersini okulda öğrenmelidir. Yarı yıl tatili, öğrencilerin eksik kalan yönlerini ödev vererek tamamlamak adına kullanılacak bir zaman olarak görülmemelidir. Tatilde öğrencilerimize dinlenmelerini, kitap okumalarını, sportif-kültürel etkinlikleri takip etmelerini,  yöremizin tarihi ve kültürel yerlerini gezip görmelerini ve aile büyüklerini ziyaret ederek onların gönüllerini kazanmalarını ve bu şekilde, kültürümüzün yaşamasına katkı sağlamalarını tavsiye ediyorum.

“HER ÖĞRENCİ KENDİ İÇİNDE DEĞERLENDİRİLMELİDİR ”

Karne; öğrencilerimizin bir dönem boyunca kendisine öğretilmek istenilen programın, öğrenciler tarafından ne oranda yapılabildiğinin rakamsal olarak ifade edilmesidir. Her çocuk başarılıdır ve aynı zamanda da değerlidir. Her insan, nev-i şahsına münhasır olarak yaratılmıştır ve bu yüzden hiç kimseyle kıyaslanamayacak kadar özeldir. Çocuklarımızın başarısı, sosyal, kültürel, sportif, vb. alanlardaki çalışmaların bütünü olarak değerlendirilmelidir. Velilerimizin çocuklarımıza verdikleri desteği artırarak sürdürmesi ve eğitim ordusu mensuplarımızın fedakâr çalışmalarının eksilmeden, hız kesmeden devam etmesi temennisiyle; öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bir kez daha iyi tatiller diliyorum.

Faruk KAYA

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.