MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Patlangıç Ortaokulu Dergisi İçin; Öğrencilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan ile Röportajı;

Patlangıç Ortaokulu Dergisi İçin; Öğrencilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan ile Röportajı;

Patlangıç Ortaokulu ile RöportajıPatlangıç Ortaokulu ile RöportajıPatlangıç Ortaokulu ile Röportajı

 

Sayın Milli Eğitim Müdürümüz, Patlangıç Ortaokulu olarak okul dergisi çıkarmayı planlıyoruz. Dergimizde sizinle yapacağımız röportaja da yer vermek istiyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. 

- Öğretmenliği nasıl tanımlarsınız? Sizce öğretmenlik mesleğinin olumlu ve zor yanları nelerdir?        

        Bütün Mesleklerin Üstünde bir Meslek Olduğunu Düşünüyorum. İnsan Olarak Hepimizin Eğitim Öğretim Görevi Vardır. Sadece Öğretmenlerin Değil Anne ve Babalarımızında Öğretmenlik rolü vardır. Ancak Öğrenmenin asıl yapıldığı yer Okullarımızdır. Öğretmen sadece Öğreten değildir. Öğrencilerine Anne baba gibi yaklaşır bu nedenle sevilmeden yapılması zordur. Bütün mesleklerin içinde insana dokunan tek meslektir. Kısaca öğretmenliğin olumlu yanları saymakla bitmez. Sonuçta insan yetiştiriyorlar.

              -Meslek seçimi sizce önemli midir? Meslek seçimi konusunda kararsızlık yaşayan biz gençlere neler söylemek istersiniz?

          Anne babaya çok iş düşüyor kendi yeteneğimize akademik bilgilerimize göre bir meslek seçmeli ancak bu konuda anne babalar bazen içindeki mesleği çocuklarından bekliyorlar bu anne baba için yanlış bir tutumdur. 8. Sınıf öğrencilerinin mesleki yönlendirme çalışmaları yapılıyor Anne babalar öğrencilerimizin doğru mesleğe yönlendirmeye çalışmalıdırlar.

              -Son olarak biz gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Bizden beklentileriniz nelerdir?

          Geçmişini çok iyi bilen kültürünü koruyan teknolojiyi kullanabilen ve kendi kültürüyle teknolojiyi harmanlayıp kullanabilen bir gençlik olmalı, geleceğin öğretmeni, doktoru, aşçısı sizlersiniz. Gelecek nesil çağın gereği olarak başarılı olmak zorundadır. Burdada biz gençlerimize güveniyor öncelikle yapmamız gereken gençlerimiz çok çalışmak, çok çalışmak çok çalışmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.