MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Uyum Programı

Ortaöğretime Uyum Programı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan Uyum Programı Uygulama Kılavuzu ile ilgili duyuru aşağıda paylaşılmıştır. 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde tüm ortaöğretim kurumlarımızda uygulanacak program için yapılacak etkinlikler:

1- Tüm öğretmenlere alttaki son linkte bulunan tanıtım videosunun izlettirilmesi.

2- Her okulumuzda ilgili programın uygulanması.

3- 10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında 3 gün yarımşar günlük eğitim programları düzenlenmesi.

4- Yapılan program ve etkinliklerin fotoğraflarının (boyutları 300´er kb. boyutundan büyük olmayacak en fazla 5 fotoğraf) fethiye48_ortaogretim@meb.gov.tr adresine gönderilmesini önemle rica ederim.

 

Abdullah ŞENTÜRK

Şube Müdürü

 

 

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Duyurusu: 

 

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla Bakanlığımız ve UNICEF işbirliğinde Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu geliştirilmiştir.

Ortaöğretime Uyum Programı okullarda; okul yöneticileri ve rehber öğretmeni koordinasyonunda, hazırlık, 9. sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlangıcında uygulanacaktır.

Ortaöğretime Uyum Programı uygulanmadan önce, Ortaöğretime Uyum Programı Tanıtım Videosu okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından izlenmelidir. (Videoyu izlemek için tıklayın.)

Ortaöğretime Uyum Programı kapsamında hazırlanan set içerisinde Uyum Etkinlikleri’nin yanı sıra Mevzuat ile Gençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabı da bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden paylaşılan söz konusu dokümanlar Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm okullara basılı olarak da gönderilmiştir.

Video ve Dokümanlar:

https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_09/11151623_ORTAOGRETIME_UYUM_PROGRAMI_UYUM_ETKINLIKLERI.pdf

https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_09/11151602_ORTAOGRETIME_UYUM_PROGRAMI_MEVZUAT.pdf

http://www.unicef.org.tr/files/bilgimerkezi/doc/hijyen-beslenme-ve-ilkyardim-kitab-29agustos.pdf

https://ogm.meb.gov.tr/uyum-programi-tanitim-videosu.mp4

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.