MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 

 

          Annelerin ellerinden tutup getirdikleri,  yetiştirip büyütmek ve hayata hazırlamak üzere bizlere emanet ettikleri “Ailelerinin en kıymetlilerini” gönlümüzün en derin tarafıyla karşılayıp, mesleğimizin en fedakâr yanıyla bezemenin tarif edilemez mutluluğudur öğretmenlik. Kimi zaman engin tecrübe ve bilgilerini aktaran bir bilge, kimi zaman da bir arkadaş, dost, abla, ağabey ya da ebeveyn olabilmektedir öğretmenlik. Annesinin söz dinletmekte zorlandığına toplumsal kuralları benimsetebilmek, bazen övülmeye bazen de yerilmeye tahammül edebilmektir öğretmenlik. İlk kez gördüğün birine, eski bir dost misali sımsıkı sarılmak, dertleşmek ve halleşmektir, sözün özü; almadan vermenin, aydınlatırken karanlıkta kalmanın, yüklendikçe tonları sırtımıza, keyfin tavan yapmasının bir diğer adıdır öğretmenlik... Kutsal bir görev, millî bir sorumluluk, maddi açıdan paha biçilememezlik,  manevi anlamda övgülere mazhar olmuşluktur öğretmenlik.

          Kim nasıl anlıyor tam olarak bilemesem de, benim anladığım öğretmenlik budur, bu şekilde olmalıdır. Öğretici ile Öğretmen arasında kalın bir çizgi olmalı muhakkak. Herkesin herkese bir şeyler öğretmeye muktedir olduğu durumlardan oldukça farklıdır bizim mesleğimiz. Öğretici ile Öğretmen arasındaki farkı hissedip, bu sorumluluk bilinci içinde hareket edebilenlere, bu farkı görüp takdir edebilen paydaşlarımıza sonsuz selam olsun...

          Bu duygu ve düşüncelerle başta İlçemiz Fethiye´de görev yapan çok değerli meslektaşlarımın olmak üzere; bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” canı gönülden kutlar, ebediyete irtihal etmiş olanlara Allah’tan rahmet, emeklilerimize de sevdikleriyle birlikte sağlıklı mutlu ve huzurlu bir ömür dilerim.

                                     Faruk KAYA

                   Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Dış Kapı No 19 Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.