MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan DOĞAN´ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan DOĞAN´ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan DOĞAN´ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Canım yavrularım, heyecanla beklediğiniz yarıyıl tatiline kavuşup karnelerinizi alacaksınız. Elinizdeki karneler hem bizim, hem sizin, hem öğretmenlerinizin, hem de  velilerinizin karnesidir aslında. Eğer kırık notlarınız varsa üzülmeyin. İkinci dönem daha çok ama programlı şekilde çalışarak notlarınızı düzeltirsiniz. Bizler için, ülkemiz için sizin mutluluğunuz her şeyden önemli... Tatilinizi dinlenerek, oyun oynayarak iyi değerlendirin ve ikinci döneme daha mutlu, daha zinde başlayın. Bol bol kitap okuyun tatilde okuduğunuz kitaplar sayesinde derslerinizi daha iyi anlayacak ve daha başarılı olacaksınız. Biz buna yürekten inanıyoruz.

            Değerli Öğretmenlerim, sizler de öğrencilerimize çok ödev vererek onlara sıkılacakları, okuldan farksız yaşayacakları bir tatil sunmayın. Tatilde dinlenirken oynarken okuyabilecekleri, onları geliştirebilecek güzel  kitaplar tavsiye etmeye çalışın. Zaten bunları yaptığınıza yürekten inanıyorum.

            Değerli Velilerim, dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza sunacağınız, en önemli en önemli şey sevginizdir. Onlardan sevginizi, ilginizi esirgemeyin. Tatilde onlar için zaman ayırın ve sizlerle birlikte mutlu ve kaliteli zamanlar geçirmelerini sağlayın. Çocuklarınız başarılı olduğunda nasıl gurur duyuyorsanız, başarısızlıkları karşısında da onlara asla kızmayın, başkaları ile kıyaslamayın. O başarısızlıkta sizin de payınız olacağı düşüncesi ile çocuklarımızla ilgilenin, onları kucaklayın, başarısızlığa giden nedenleri konuşarak çözmeye çalışınız. Unutmayınız ki başarısızlıkların, sıkıntıların, mutsuzlukların asıl kaynağı sağlıklı bir iletişimin kurulmamasındandır. Sizlerden isteğim,   daima onlara sevgi ve ilgi ile yaklaşın, onları dinleyin, değerli olduklarını hissettirin.

            Değerli Okul Yöneticilerim, sizler de her zaman olduğu gibi öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim öğretim ortamları sağlamak için elinizden gelenlerin en iyisin bir dönem boyunca yaptınız. Şimdi İkinci dönem için onlara daha güzel imkanlar, etkinlikler, ortamlar sağlayacağınıza yürekten inanıyorum. Okulları değiştirecek olan liderleridir. Unutmayınız ki bir okul müdürü kadar okul, vizyonu kadar geniş, çalışkanlığı kadar başarılıdır. Fethiye´mize , çocuklarımıza yakışır ortamlar sunmanız için çok çalışmak gerektiğini hatırlatır sizlere de kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Tüm Fethiye  Eğitim Ailesi olarak,  ikinci dönemi daha iyi karşılamak ve güzel başarılara hep birlikte imza atmak üzere,  hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
                   Hasan DOĞAN

               Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.