MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu ve Orta­okulunda Yapıldı.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu ve Orta­okulunda Yapıldı.

      Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu ve Orta­okulunda ilköğretim haftası kutlama programı düzenlendi. Programa Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIKİlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan DOĞAN, okulu yaptıran Yusuf İzzet GÖKÇE´nin Eşi Gülsen GÖKÇE, diğer daire amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Fethiye Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bu­lunulup, İstiklal Marşı okun­masının ardından başlayan programda solo şarkılar ve ritim gösterilerine yer verildi. 8. Sınıflar, anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilere ´okulumuza hoş geldiniz´ çiçeği verdi. 

      Günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Okul Müdürü Yaşar KABA yaparak okul hakkında bilgiler verdi.Konuşmasında öğretmen ve öğrencilere seslenen ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan DOĞAN ise "Sizleri hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaç­mayan anneniz, babanız, öğretmenlerinizin kıymetini bilin. Derslere iyi çalışın, ken­dinize zaman ayırın. Resim yapın, müzik dinleyin, kitap okuyun. Bunları alışkanlık edi­nin" dedi.Velilere de seslenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan "Emanetiniz emaneti­mizdir. Lütfen eğitim öğretim saatlerinde sınıf kapılarını çal­mayın. Bu öğretmenlerimizi ve öğretmenlerimizi çok etkiliyor” dedi.

      Törende konuşan Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIK veli­lere seslenerek "Çocuklarınızı mutlaka takip ediniz. Son gün­lerde öğrendiğim öğrenciler okuldan çıkarak internet kafelere gidiyorlarmış. Okullarda öğretmenler, idareciler, okul aile birliği ve veliler işbirliği içerisinde olmalıdır. Öğret­menler ders saatlerini velilere de bildirsin. Bir şeytani taraf var birde rahman taraf var. Çocuklarımızı tehdit edecek çıkar amaçlı kişi ve unsurlar­dan uzak tutmalıyız. Bunlarla hep beraber mücadele edece­ğiz" dedi.Öğretmenlere de uyarılarda bulunan Ekrem ÇALIK "Öğret­menlerimiz öğrencilerini iyi bir şekilde takıp edip, gizli saklı kalmayacak şekilde ne varsa ortaya çıkarıp takip ede­ceklerdir" dedi.Konuşmaların ardından okulu yaptıran Merhum Yusuf İzzet GÖKÇE ve eşi Gülsen GÖKÇE ile beraber olduğu bir portre; Kaymakam Ekrem ÇALIK tarafından Gülsen GÖK- ÇE´ye sunuldu.

      Aynı zamanda da Yusuf İzzet GÖKÇE´nin şiir okuduğu sesi hoparlörden ve­rildi.Bir öğretmenin kara kalem çalışması olarak hazırladığı Ekrem ÇALIK portresi de ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan tarafından Ekrem ÇALIK´a armağan edildi. Okul halk oyunları gösterileri ve dans topluluğu gösterisinin ardın­dan tören sona erdi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.