MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti.

Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti.

         Çalıca İlkokulu İzci ekibine dahil olan 6 yavru kurt için Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törende, Çalıca İlköğretim Okulu öğretmeni ve izci ekip lideri Üzeyir Çetin,izci olmayı hak edenlere izci andını okuttu. Yemin törenin arından yavru kurtlara, izci fularlı, Fethiye Milli Eğitim Şube Müdürü Şadiye Ceylan ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamil Çoban tarafından takıldı. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şadiye Ceylan, İlçenin tek izci okulunun törenine katılmanın kendilerini onurlandırdığını söyledi. Diğer okullarında katkısıyla ilçede daha geniş kapsamlı bir izci topluluğu oluşturulabileceğini kaydeden Ceylan, “İzciliğin temelinde çok güzel felsefi ilkeler var. Geleceğimizin topluluğunda çok güzel bir ortam oluşmasını sağlayabilir. İzci alışkınlarını edinenler kötü davranışlar beklenmez. Sizlerden de aldığınız eğitimin sonucunu görmeyi umuyoruz” dedi.

        Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamil Çoban ise izci kardeşlerimizi görünce okul yıllarını hatırladığını ifade etti. İzci olacak 6 kişiye bundan sonra ki hayatlarında başarılar dileyen Çoban, ilçede izcilik faaliyetinin artmasını ve ön plana çıkmasını istediklerini dile getirdi.

        Çalıca İlköğretim Okulu öğretmeni ve izci ekip lideri Üzeyir Çetin de İnsanların hayatında bazı önemli günler olduğunu, izciler içinde bugünün ayrı bir önemli ve anlamı olacağını vurguladı. Ülkede izciliği ilk uygulayanların Galatasaray Lisesi beden eğitimi öğretmenleri olduğuna değinen Çetin, “1991 yılında İzcilik Federasyonu kuruldu. Dünya izcilik teşkilatı bu gelişmeler üzerine Türkiye’de izcilik yapan tek teşkilat olarak federasyonu tanımıştır. Bugün adaylık devresini geçiren izciler ant içip izci olacaklar. Hepsine başarılar diliyorum” dedi. 

Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 1Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 2Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3Fethiyeli Yavru Kurtlar Ant İçti. 3

 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.