MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.

Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.

                                      FETHİYE KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN İKİ BİRİNCİLİK

 

                Uluslararası Altıncı Arapça Yarışması’nın Muğla il elemeleri Marmaris ilçesinde gerçekleşti.  Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin “Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri” kapsamında Türkiye’deki İmam Hatip Okulları arasında düzenlenen 6. Arapça Yarışmalarının lise bölümünde il/ülke elemeleri Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleşti. Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen Muğla İl elemeleri yarışmasına, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç, İl Müftüsü Abdurrahman Koçaklar, ilçe müftüleri ile öğrenci velileri katıldı. Muğla ilindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışma, Arapça Bilgi, Arapça Şiir Okuma, Arapça Metin Canlandırma ve Arapça Hat / Kaligrafi kategorilerinden oluştu. Yarışmaya Arapça Şiir Okuma ve Arapça Metin Canlandırma kategorilerinde katılan Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi her iki kategoride de birinci oldu. “Seyyidetü’dünya” şiirini ezbere okuyan 9.sınıf öğrencisi Ayşe Hümeyra MERMER jüriden 100 tam puan alarak birinci oldu. Metin Canlandırma yarışmasında da 10.sınıf öğrencisi Rabia ŞENER “Hıfzullah” başlıklı arapça metnin canlandırmasında birinci oldu. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Yarışmada birinci olan öğrenciler 2 Mayıs 2015 tarihinde Manisa ilinde yapılacak olan bölge yarışmasında Muğla’yı temsil edecekler. Yarışmaların Türkiye finali bu yıl Kayseri ilinde  21,22 ve 23  Mayıs 2015 Tarihlerinde yapılacak.

Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.Fethiye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Her İki Kategoride Birinci Oldu.

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.