MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisinin Ziyareti

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı ve üyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundular. Kadın Meclisi Üyeleri ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.
Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisinin Ziyareti

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyareti ile ilgili olarak açıklamada bulunan  Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Deniz Kader Şarlak Fethiye’ye gelen tüm sivil toplum örgütü başkanlarını, kamu kuruluşlarının müdürlerini sıklıkla ziyarette bulunduklarını söyledi. Ziyaret amaçlarını birlikte çalışmayı sağlamak olduğunu söyleyen Şarlak “Amacımız kamu kurumuyla iş birliğinde olduğumuz için birliği arttırmak, bir arada çalışmayı sağlamak.

Milli Eğitim bu konuda çok önemli. Çünkü çocuklarımızla birlikte çalışmalarımız oluyor. Velilerimizle birlikte çalışmalarımız oluyor” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan’a yaptıkları etkinliklerle ilgili bilgiler aktarmak istediklerini söyleyen Şarlak “Sayın Müdürümüzle bundan sonra da ne gibi çalışmalar yapabiliriz diye konuşacağız. Bu yüzden öncelikle Sayın müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi. Kent konseyine yabancı birisi olmadığını belirten Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan daha öncede kent konseyi yönetim kurulunda olduğunu söyledi. Milli eğitim müdürlerinin kent konseylerinin doğal üyesi olduğunu söyleyen Doğan; “Tabi alt gruplarımız kadın meclisi, engelliler meclisi, gençlik meclisi gibi değişik meclislerde çok çalışmalarımız oldu.

Bu anlamda Fethiye Kadın Meclisiyle birlikte yapacağımız çok şey var. Hayatımızın bir anlamda yarıdan fazla yükünü kadınlarımızın, eşlerimizin götürdüğünü düşünüyorum. Aslında biz yüzde 30’luk bölümü işgal ediyoruz. Hayatımızda bu kadar yüksek oranda içinde olan annelerimizden başlamak üzere, annelerimizle, eşlerimizle, kız kardeşlerimizle ilgili tabiki yapacağımız çok şey var” dedi. Doğan, Kent Konseyi Başkanının güzel fikir ve projelerle gelirse her türlü imkanlarıyla yardımcı olabileceğini ifade etti. Hasan Doğan “Bakanlığımızın yürütmekte olduğu proje bir var. ‘Okullar Hayat Olsun’ 24 saat okullarımız açık olsun anlamına gelen bir proje bu. Her türlü etkinliklerde elimizdeki imkanları öğretmenleri, salonları, kapalı açık salon imkanlarını biz Fethiye’mize açıyoruz. İnşallah kadın meclisimizde bu anlamda bizden ne talep ediyorsa bu anlamda biz varız. Onlarla beraber kol kola yürümeye hazırız diyorum. Ve bu nazik ziyaretlerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.