MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiye İş-Kur Hizmet Merkezi Açılış Törenine Muğla Valisi Amir Çiçek,Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Ali Boğa,İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan katıldılar.

Fethiye İş-Kur Hizmet Merkezi Açılış Törenine Muğla Valisi Amir Çiçek,Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Ali Boğa,İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan katıldılar.

iş kuriş kuriş kuriş kuriş kuriş kuriş kuriş kuriş kur 

İş-Kur Muğla İl Müdürlüğü’nde yapılan hizmetlerin tamamı bundan sonra Fethiye’de de yapılacak. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın alt katında açılan İş-Kur başta Fethiye ve Seydikemer olmak üzere bölgeye hizmet verecek.

 

Fethiye Bandosu eşliğinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı İş-Kur Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli yaptı. 2011 yılı sonu itibariyle 665 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında birçok yenilenmeye gidildiğini söyleyen Sarıyerli: “Bunu yaparken daha kaliteli, daha yerinde, daha güzel hizmet verme amacı vardı. Bu hizmetleri gerçekleştirmek için il bazında sayın bakanımızın liderliğinde, ilçe bazında da sayın valimizin, milletvekillerimizin liderliğinde hep birlikte çalıştık. Yerinde hizmeti, yerinde sunmak için büyüklerimize ilettiğimiz zaman şunu gördük; Fethiye hinterlandı, il merkezine uzaklığı, demografik yapısı, yoğun nüfusa sahip olması nedeniyle yaklaşık 240 bin nüfus ile bu hizmeti hak ediyordu” dedi. 

Türkiye’nin 48’inci Hizmet merkezinin onaylandığını ifade eden Sarıyerli: “Yapmış olduğumuz görüşmelerde ‘Fethiye’de hizmeti nerede verebiliriz?’ dediğimizde Esnaf Odasının bu binasındaki bir bölümünü bizlere tahsis edebileceğini öğrendik. Kendileri yönetimde oldukları süresinde 3 buçuk yıllığına hizmet merkezimizden her hangi bir bedel almaksızın bizlere tahsis ettiler. Hizmet merkezimizde İl Müdürlüğümüzde hangi hizmetler yapılıyorsa tamamı burada yapılacaktır. Hizmet merkezimizin görev alanı Dalaman, Fethiye ve Seydikemer’dir. Yaklaşık 240 bin nüfusa, yine yaklaşık 7 bin civarında iş verenimize Sarıyerli Alabalık üretimi girişimciliğinden, ön büroya, mantar yetiştiriciliğinden bakır işlemeciliğine kadar değişik kurslar düzenlediklerini ve kursiyerlere günlük 20 ile 25 TL. gibi bir cep harçlığı da verdiklerini belirterek “Bölgedeki işsizlik sigortası işlemleri, engellilerin işe yerleştirilmeleri, işçi işveren işlemleri, yabancı işçilerin çalışmaları ile ilgili işlemler, istihdamın korunması geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması işlemleri kısacası Muğla’da verilen hizmetlerin tümü bu merkezden verilebilecek. Vatandaşlarımız işlemler için 150 Km yol kat etmeyecekler” dedi 

Okulda öğrenilen bilgilerin oluşan yeni dünyada eksik kalacağını, bu bilgileri çeşitli kurslara giderek donanımlı hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Muğla milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özdel bunu dinamik, çeşitli, anında bilgi paylaşılabilen kurslara gidilerek giderileceğini söyledi. Özdel İş-Kur’un kurslarından yararlananları ilerleyen zamanlarda tekrar görmek istediğini ifade ederek; “Hangi iş sahibi olduklarını bilmek isterim” dedi.

 

Fethiye’de en güzel hizmetleri  birlikte yapacaklarını söyleyen  Muğla Valisi Amir Çiçek bunu ortak akıl ve kolektif hareket ile yapacaklarını belirtti. 

Fethiye’ye kazandırılan İş-Kur Hizmet Binasının açılış törenine Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla protokol üyeleri,  Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ve Fethiye protokol üyeleri,  AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İş-Kur Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan FTSO Başkanı Akif Arıcan ve çeşitli oda başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire, kurum müdürleri ve amirleri katıldılar. 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Dış Kapı No 19 Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.