MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Değişti

     2014-2015 Eğitim – Öğretim yılı İlköğretim Haftası kapsamında Karagedik Ortaokulu öğrencilerinden  6. Sınıf öğrencisi Tuğba YANATMA, 7. Sınıf öğrencisi Cennet ÇELİK ve 8. Sınıf öğrencisi Semih TEKE Müdür Yardımcısı Zeki GEZER’in eşliğinde Milli Eğitim Müdürü Hasan DOĞAN’a yapmış olduğu ziyarette Karagedik Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi Tuğba YANATMA Milli Eğitim Müdürü Hasan DOĞAN’ın Makamına geçici olarak vekalet etti. 
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Değişti

Kıymetli yöneticiler, öğretmenler, veliler ve sevgili öğrenciler,

 

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle  ve  ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içindeyiz.

Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

2014-2015 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı bugün itibariyle başlayıp 23 Ocak 2015 tarihinde sona erecek.

İkinci yarıyıl ise 09 Şubat 2015 tarihinde başlayıp 12 Haziran 2015’te sona erecek.

 

İlçemizde resmi ve özel 4 anaokulumuz ve 35 anasınıfımızda

Okulöncesi      1.500 öğrencimiz, 33 ilkokulumuz  ve 28 ortaokulumuzda 17.500 öğrencimiz, 21 lisemizde ise    8.450 öğrencimiz olmak üzere

Toplam            27.450            öğrencimiz   ve           1.802      öğretmenimizle,

bugün 2014-2015 eğitim öğretim yılına başlıyoruz.

 

İlkokul ve ortaokullarımızda Taşımalı Eğitim kapsamında 696 öğrencimiz bugün itibariyle taşınıp,  yemekleri verilmeye başlanacaktır.

 

Özel Eğitim Okulu ve sınıflarında eğitim gören 74 öğrencimizle ilgili taşıma ihalesi ve lise öğrencilerimizle ilgili taşıma ihale işlemleri tamamlanmak üzeredir.

 

İlçemizde devletimizin ücretsiz gönderdiği  toplam   334.910  adet  kitap, özel okullarımız dahil olmak üzere tüm okullarımıza dağıtılmıştır.

Kitapların  207.782  adedi  ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize,       126.371 adedi lise öğrencilerimize verilmek üzere dağıtımı tamamlanmıştır.

 

Başöğretmen Atatürk´ün ; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diye hitap ettiği Değerli Yönetici ve Öğretmenlerimiz;

 

Öğrencilerimizi mesleğinin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini yenileyen,  işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan,

bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde olan kıymetli öğretmenlerim,

çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz.

Öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran Değerli Eğitim Liderleri,

Öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştirmek hedefimiz olmalıdır.

 Amacımız bilgiyi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını  araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve kullanabilen ve insanlığın yararına sunabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

 

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim,

 

Yarının büyükleri olan sizleri geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın çabası içindeyiz. Biz burada sizler için varız.

 

Sevgili öğrenciler;

sizi hayata hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne, baba ve öğretmenlerinizin kıymetini bilin, onlara saygılı olun, derslerinize çok çalışın. Ders çalışmanın yanında kendinize zaman ayırarak, spor, güzel sanatlar, müzik, kitap okuma gibi alışkanlıklar edinin. Eşyalarınızı ve okulunuzu iyi koruyun, çevrenizi güzelleştirmek için uğraşın.

Daima hedeflerinizi yüksek tutun.

 

        Saygıdeğer Veliler;

 

Devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizin ortak amacınız öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, öğretmenlerinize,  okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz.

 

Sevgili öğrenciler ve öğretmen arkadaşlarım,

 

içinde bulunduğunuz imkanların farkında olarak elimizden gelenin en iyisini yapmanın çabası içinde olalım.

 

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının, öğrenci, öğretmen, yöneticilerimiz, velilerimiz ve eğitim camiamıza ve İlçemize hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

İlköğretim Haftamız kutlu olsun.

 

 


   Hasan DOĞAN
    Milli Eğitim Müdürü


İlköğretim Haftası1İlköğretim Haftası1İlköğretim Haftası1İlköğretim Haftası1 

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Dış Kapı No 19 Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.