MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Erasmus Leonardo da Vinci Programı K1 Projesi Kabul Edildi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Erasmus Leonardo da Vinci Programı K1 Projesi Kabul Edildi.

Turizm Fethiyeli Öğrenci ve Öğretmenler Avrupa Da Staj YapacakTurizm Fethiyeli Öğrenci ve Öğretmenler Avrupa Da Staj YapacakTurizm Fethiyeli Öğrenci ve Öğretmenler Avrupa Da Staj Yapacak 

                                                   Fethiyeli Öğrenci ve Öğretmenler Avrupa da Staj Yapacak!!!

               Erasmus Leonardo da Vinci Programı çerçevesinde, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından finanse edilecek olan 1 yıl süreli olarak işlenecek olan Meslek Lisesi Öğrencilerinin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması projesi için ilk adım atıldı. Hazırlanan projenin kabul edilmesinin ardından bireylerin öğrenme hareketliliği, Öğrenci ve Personel Hareketliliği şeklinde gerçekleştirilecek çalışmalar 3 ülke de yapılacak.

               Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Dostabakan, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Timur Ergün, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Baki Burucu, Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yıldız Özeren, Melsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Kuşçu ve Karaçulha Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ali Yavaş’ın katıldığı bilgilendirme toplantısına Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan başkanlık etti.

              Proje kapsamında 80 öğrenci, 20 öğretmen kendi bölümlerinin karşılığının bulunduğu 3 ülkede staj eğitimi yapacak. 2016 Ocak ayı gibi tamamlanacak olan proje için yapılan toplantıların ardından öğrencilere tanıtım gerçekleştirilecek. Seçilen öğrenciler21 gün boyunca, 3 ülkede kendi bölümleriyle ilgili olarak üretim yapan tesisleri de inceleyecekler.

             Projenin yürütme ekibi adına Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Barış Nazlı ve Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni İbrahim Güngör tarafından sunum yapıldı. Proje için öğrencilerin seçimi Şubat 2015’e kadar tamamlanarak çalışmalara başlanacak.

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.