MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” Kısa Adıyla Uygulanan Fatih Projesi Kapsamında Fethiye Anadolu Lisesinde Tablet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Eğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” Kısa Adıyla Uygulanan Fatih Projesi Kapsamında Fethiye Anadolu Lisesinde Tablet Dağıtım Töreni Düzenlendi.

Eğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kısa adıyla uygulanan Fatih Projesi kapsamında Fethiye´de Anadolu Lisesinde 9. Sınıf öğrencileri tablet ile buluştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankarada katıldığı ´Tablet Dağıtım Töreni’ ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen FATİH Projesi kapsamında, Fethiye Anadolu Lisesi Lise 9 öğrencilerine toplamda 50 tablet dağıtıldı. Fethiye Anadolu Lisesi’nde yapılan tablet dağıtım törenine, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan, Şube Müdürleri Necdet Şen, Abdullah Şentürk, Şadiye Ceylan, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

“YÜZDE 100 YERLİ TASARIMLA ÜRETİLMİŞTİR”
Dağıtılacak tabletler hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi kısa adıyla FATİH projesi kapsamında bugün 50 adet tablet dağıtacaklarını belirtti. “Tüm Türkiye genelindeki okullarımızın internet bağlantısı etkileşimli tahta kurulumlarıyla tablet bilgisayar dağıtımını kapsayan bir proje. Bu projenin şuan ki aşamasında Fethiye´mizde ve 81 il ve İlçelerinde eş zamanlı yaşanan tablet dağıtım töreni gerçekleştiriliyor. Okulumuzda 9.sınıf öğrencilerine tablet dağıtımını gerçekleştireceğiz. Tabletler yüzde yüz yerli tasarımla üretilmiş. 8 çekirdekli işlemci ve 2 GB ram’a sahip. 10 inç ekran boyutu, 70 santimetreden düşmeye dayanıklı. Bütün dünyada 2 yıl garantili üretilmesine rağmen Milli Eğitim Bakanlığı 4 yıllık garanti süresini kapsıyor. Tablet bilgisayarlar öğrenci ve öğretmenlere birçok faydalı yazılı uygulamaya yazılım ve bilişim ağı dediğimiz yüklü halde teslim edilecek. Öğretmenlerin etkileşimle tahtalarda etkileşim içinde ders işlemelerini ve öğrencilerle sınav ödev proje gibi veriler paylaşmasına imkan verecek özelliklere sahip” dedi. Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Doğan Tablet dağıtım işimiz devam ediyor. 2016’nın sonuna kadar da devam edecek. Eğitiminize gelişiminize katkı sağlayacak her şey bizler içinde önemli. Artık çağımızın geldiği yeniliklerle sizlerin de bunlardan istifade etmesi eğitim fırsatlarınızı artırmaya yönelik, teknolojimizi iyileştirmeye yönelik faaliyetlerden istifade etmeniz lazım. Bugün bu saatte aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Ankara’ da aynı törene katılıyor. 81 ilimizin de yine sizler gibi gençlerimizle buluşarak bu projenin bir parçasını gerçekleştirmeye çalışıyor. Sizler bunlardan daha iyisine layıksınız. Temennimiz bunlardan en olumlu en iyi şekilde istifadeye çalışmanız. Teknolojinin yapıcı tarafı da var yıkıcı tarafı da var. Mutlaka bunları en faydalı kullanmanızı diliyoruz” dedi. Konuşmaların ardında 50 öğrenciye tabletleri verildi.

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Dış Kapı No 19 Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.