MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi.

Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi.

             Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü ve18 Mart Şehitler Günü nedeniyle Mustafa Kemal Mesleki teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Şehitlerin Şahı” adlı oyun başarılı şekilde sahnelendi.

             Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerin sahneledikleri oyunda şehitler şahı Çanakkale geçilmez canlandırıldı. Saygı duruşunun yapılması, istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Baki BURUCU yaptı. 1915’te Çanakkale’de yaşananlar ne bir masal ne de bir toprak kavgasıdır. Çanakkale demir ve çeliğin insan gücünü ve cesaretini yenemeyeceğini vatan sevgisinin öldürülemeyeceğini, yıldırılamayacağını bütün dünya’ya ispat edildiği yerdir dedi. Burucu Çanakkale savaşları tarihin kaderini değiştiren, Türk milletinin vatana, sevgi duygusunu geliştiren iman gücünü bayraklaştıran ve orada savaşanları kutsallaştırıp kahramanlaştıran görkemli bir destandır diyerek Çanakkale bir ölüm kalım savaşıdır. Bütün bir milletin, mutlaka zafere odaklanmış bir şekilde “ya zafer ya ölüm” kararını verişidir. Vatanın kapısına kadar dayanmış ve elini gırtlağına kadar uzatmış düşmana dur denilmesidir. Çanakkale bir milletin var oluş mücadelesidir.” dedi.

           Mustafa Kemal Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından canlandırılan karakterler öyle içten canlandırdılar izleyenler gözyaşlarını tutamadı. Oyunun ardından protokol üyeleri öğrencileri tek tek tebrik etti.

 

Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. LisesineÇanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine.Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine...Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine...Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine...Çanakkale Zaferi ve Ruhu Ancak Bu Kadar Yaşanabilirdi. Teşekkürler Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve And. Lisesine...

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.