MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİZ ANADOLUYUZ” PROJESİ

“BİZ ANADOLUYUZ” PROJESİ

“BİZ ANADOLUYUZ”PROJESİ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Değerli Eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde İçişleri Bakanlığımızca yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı Taşlıçay Yatılı Bölge Ortaokulu ile Şehit Sümer Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında kardeş okul protokolü imzalandı.
İmza törenine Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hasan ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Faruk KAYA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Harun Reşit YİĞİT, Seydikemer İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Dr.Gürsel TOPAL, Fetimder Başkanı Sayın Mustafa ERTAN, Okul Yöneticileri, her iki okulun öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, Şehit Sümer Deniz Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti. Daha sonra protokol konuşmaları yapıldı.

Ağrı Taşlıçay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu müdürü adına konuşan Tacettin Gökdere, “Ağrı’nın Taşlıçay ilçesindeki farklı okullardan 50 öğrenci olarak Fethiye’ye geldik. Öğrencilerimizin birçoğu ilk defa uçağa bindi ve hayatı boyunca belki de Fethiye’yi göremeyecek öğrencilerimiz buraya geldi. Anadolu’muzun bir ucundan diğer ucuna ziyarette bulundu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin her bir köşesinin güzel ve özel olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Faruk KAYA, ”İnsanlar bir birlerine karşı olan sevgilerinin artmasında muhabbetin çoğalmasında tanışıp konuşmak, oturup kaynaşmak birinci temel unsur. Bu anlamda Ağrı’dan Fethiye’ye bir gönül köprüsü oluşması bizi muazzam derecede mutlu etti. Öğrencilik yıllarımda Ağrı’ya da gittim. Ve ülkemin her köşesinin ayrı güzellikleri var. İnsanlarımız her yerde çok sıcak, samimi ve sevecen. Bu bayrağın altında bir ve beraber yaşamak için gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Ben onları tanımaktan çok mutlu olmuştum. Umarım sizler de görmekten mutlu olacaksınız. Burada arkadaşlıklarınız, dostluklarınız olacak. E-Devletten herkes soy ağacını merak ediyor. Aslında bu zaten vardı. Hepimizin soy ağacı gide gide Adem Aleyhisselamla Havva anamıza dayanıyor. Neyi merak ettik ki ben hala merak ediyorum? Biz zaten kardeştik, kardeşiz ve kardeş olmaya da devam edeceğiz” dedi.
Kaymakamımız Sayın Muzaffer ŞAHİNER de, “Memleketimizin doğusu da batısı da hepsi bir birinden güzel. Hepimiz kardeşiz. Kuranımız bir, peygamberimiz bir, kıblemiz bir, camimiz bir. Ayrılık gayrılık zaten yok. Bu kardeş okul Protokolü’nün imzalanması formalite. Bizim kardeşliğimizin imzası 1400 yıl önce atılmış” dedi.

Protokol sonunda gazetecilere konuşan Ağrı Taşlıçay’dan gelen İsa Kaya, “Bu proje sayesinde ilk defa uçağa bindik. Buralar çok güzel. Gezilecek çok yerler var. İnternetten, haberlerden buraları görüyorduk. Buraları gelip görmek bir ayrıcalık” dedi.
Ağrı ilimizden gelen 50 öğrencimiz 3 gün boyunca Fethiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezecekler.

 

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.