MUĞLA FETHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. Aşama Kodlama Eğitimi İle İlgili Bilgilendirme

Bilindiği üzere Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi İl Koordinatörlüğünce hazırlanan "Kodla MUĞLA Projesine ait Kodlama-Robotik Eğitimi Projesi Uygulama Yönergesi" daha önce okullarımıza resmi yazı ile gönderilmiş ayrıca müdürlüğümüz web sitesinde de yayınlanmıştır. Yönergenin çalışma takviminde süreç faklı aşamalara bölünmüştür. 1. aşamada tüm ortaokul müdürlüklerinde görevli Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine 19-22 Şubat tarihlerinde 4 gün kodlama eğitimi verileceği hem resmi yazımızla hem de sitemizde duyurulmuştur. Müdürlüğümüze gelen telefonlardan eğitim ile alakalı bir bilgilendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Buna göre;

1- 19-20-21-22 Şubat tarihlerinde yapılacak eğitime resmi ve özel ortaokullarda görevli Bilişim Teknolojileri branşındaki öğretmenler katılacaktır.

2- Resmi ve Özel Ortaokul Müdürlüklerinde görevli,  Bilişim Teknolojileri branşında olmayıp da Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine giren diğer branş öğretmenlerine Nisan ayı içerisinde ayrı bir eğitim programı planlanacak ve duyurulacaktır.

3- Resmi ve Özel okullarda  (ilkokul, ortaokul, Lise) görevli ve kodlama eğitimi alma konusunda istekli diğer branş öğretmenlerini de Nisan ayı içerisinde planlanacak eğitime katılabilecektir. Katılım önceliği 2. madde kapsamına giren öğretmenlerde olacaktır. Bu kapsama giren öğretmen başvuruları fazla olması durumunda ek bir eğitim daha planlanacaktır.

4- Resmi ve Özel Meslek Liselerinde görevli Bilişim Teknolojileri branşındaki istekli öğretmenler ile 1. madde kapsamına giren öğretmenler 2. Aşama Robotik Eğitimine dahil edilecektir.

 

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

 

 

Necdet ŞEN
Müdür a.
Şube Müdürü

 

 

Detaylı Bilgi Müdürlüğümüz FATİH Projesi Koordinatörlüğünden (Dahili:159) alınabilir.

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat 1 48300 Fethiye / MUĞLA - (252) 614 10 37 (252) 614 35 44 (252) 612 60 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.